Ventje zoekt een vriendje

Ventje heeft geen vriendje. Ventje speelt alleen.
Er zijn alleen maar vriendjes van een ander om hem heen.

Ventje zoekt een vriendje, op straat en in het bos.
Er lopen buiten, denkt hij, honderdduizend vriendjes los.

Aha, daar kruipt een vriendje. Maar het is een beetje klein.
Een vriendje dat wat groter is, dat zou fantastisch zijn.

[…]
Ted van Lieshout. Uit: Ventje zoekt een vriendje. Tekeningen Ingrid en Dieter Schubert. Lemniscaat, 2016.
Eenzaam jongetje met houten zwaard en een omgekeerd vergiet op zijn hoofd zoekt stad en land af naar een vriendje. Als hij hem eindelijk gevonden heeft doet eerst zijn moeder moeilijk, komt er een kaper op de kust en moet hij hem uiteindelijk laten gaan.
Een wonderschoon prentenboek met een verdrietige ondertoon maken, zoiets kun je aan Ted van Lieshout overlaten. Is dit boek begonnen met de teksten of met de tekeningen? is de vraag die zich opdringt. Het kan allebei, en moet voor degene die als laatste kwam geen eenvoudige opgave zijn geweest.
Het resultaat mag er zijn, een gelukkige mix van intelligente, sterke teksten en krachtige, soms bijna mythische beelden waarbij veel te glimlachen valt.
En net als je denkt dat het verhaal héél droevig eindigt komt er nog een twist in het verhaal. IJzersterk. Voor kinderen én voorlezers.
Leeftijd: 3+

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *